Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Harcoltak, de nem volt elég erő a fürediekben

Az első perceket leszámítva hátrányban játszott a Balatonfüredi KSE a NEKA otthonában szombaton. A vendégek kitartóan üldözték ellenfelüket és a hajrában közel voltak az egyenlítéshez, de pont nélkül maradtak a kézilabda NB I-ben.

NEKA-BKSE 24-22 (14-13)
Balatonboglár, 250 néző. V.: Fekete, Hajdu.

HSA NEKA: DEMÉNYI, Mikler K. (kapusok), KOVÁCS G. 5 (2), Krakovszki 2, SISA 5 (2), Ludmán 2, Kathi 1, Kanyó, Sztraka 2, Tárnoki, Kovács T., Deli 1, GÁL 3, Karai 2, Molnár R. 1. Edző: Sótonyi László.
Balatonfüredi KSE: ANDÓ, Bősz (kapusok), Kemény, Szretenovics 4, VARGA M. 4, Bóka 1, Szmetán M. 3, Gosztovics 4 (2), Szöllősi B., Sikosek, Dénes, Kljun, Szűcs B. 2, Brandt 3. Edző: György László.

Kiállítások: 8, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.

Kemény meccsre készült a BKSE, hiszen a bogláriak remek rajtot vettek idén az NB I-ben, két siker után várták a meccset. A fürediek kikaptak Egerben, majd javítani tudtak, hazai pályán legyőzték a Dabast.

Az első hat percben mindössze egy gól esett, azt a vendégek lőtték, a folytatásban Dely egyenlített. Átvette az irányítást a NEKA, amely kezdett ellépni ellenfelétől, 12. perc: 5-2. A következő időszakban 1-3 gól között váltakozott a különbség, még mindig a hazaiaknál volt az előny, 24. perc: 11-9. Az első félidő végén Gosztovics egy találatra zárkóztatta övéit.

Fordulás után tovább üldözte ellenfelét a Füred, amely egy gólra rendre felzárkózott, egyenlítenie viszont nem sikerült, 38. perc: 17-16. Sorozatban háromszor volt eredményes a NEKA, amely így biztos előnyt épített. Mínusz négyről kellett kapaszkodnia a BKSE-nek, hosszú percekig nem esett újabb találat, 21-18-as eredménnyel fordultak az utolsó 10 percre a felek. Szretenovics talált be, 21-19, a balatonbogláriak kőkeményen védekeztek, igyekeztek megakadályozni, hogy lendületbe jöjjön a Füred.

Deményi két védése és Dénes két perces kiállítása rendkívül nehéz helyzetbe hozta a vendégeket. Négy perccel a vége előtt megint négy volt a különbség, 23-19. Szöllősi és Varga góljaival, Andó védéseit követően zárkózott a BKSE, 23-22, felcsillant a remény a pontszerzésre. Sótonyi László időt kért, Sztraka pedig eredményes volt, ez már az utolsó percben történt, így bravúr kellett volna a vendégektől. Ez elmaradt, Gostovics lövését védte Deményi, 24-22 maradt az állás.

A fürediek a következő fordulóban a Budakalászt fogadják.